Jeśli niedawno zdarzyło się, że konwencjonalny silnik zawiódł twoje oczekiwania, to czas pomyśleć nad elektrykiem. Świadomość tego, że na rynku istnieją samochody elektryczne dobrych marek, daje poczucie zaufania i bezpieczeństwa do aut zasilanych bateryjnie. Napęd elektryczny może spokojnie zastąpić napęd tradycyjny. Coraz większa liczba stacji do ładowania samochodów elektrycznych umożliwia swobodne poruszanie się po wielu miastach Polski.

Jak to jest w przypadku Lexusa RZ 450e – w pełni elektrycznego, zasilanego bateryjnie samochodu?

Omawiany model samochodu jest nowością, która będzie rozwijana, a jego specyfikacja nie jest jeszcze pełna. Jednak warto już teraz zapoznać się z tym niekonwencjonalnym autem. Lexus słynie z udanych projektów motoryzacyjnych i tym razem będzie na co zwrócić uwagę.

Lexus proponuje rozwiązanie z 96. ogniwami akumulatorów litowo-jonowych z pojemnością 71,4 kWh. Jest mocno powiązany z kabiną, a nawet można powiedzieć, że jest częścią płyty podłogowej. Na jednym naładowaniu Lexus wprowadził możliwość jazdy przez 400km. Jest to cykl mieszany zgodny z normą WLTP.

Najnowsze technologie do zastosowania jako układ kierowniczy będą obecne w Lexusie RZ 450e. Będą one nosiły nazwę System One Motion Grip z układem steer-by-wire. Oznacza to, że samochód działa dzięki elektryce, wykorzystuje wiązkę elektryczną jako sygnał dla kół, który płynie od kierownicy, wtedy ruch może odbywać się natychmiast i zgodnie z wolą kierowcy.

Co prawda lexus nie słynie z aut elektrycznych ale ten model wydaje się być solidną konstrukcją. Więcej uda się pokazać, gdy całość będzie już gotowa. Na ten moment to wszystkie informacje jakie udało się zebrać na temat Lexusa RZ 450e.

Źródło: motofakty.