Chcesz dbać o środowisko oraz ocalić planetę? W takim razie musisz myśleć o transporcie nie zanieczyszczającym środowiska i przyjaznym dla niego. Odpowiedź tkwi w zakupie i użytkowaniu samochodu hybrydowego. Nie tylko dobrze się prezentują, ale są kompaktowe i oszczędne.

Oto kilka spostrzeżeń, które mogą nakłonić Cię do zakupu hybrydy.

1. Wykonane z lekkich materiałów hybrydy są niewielkich rozmiarów. Silnik został zaprojektowany tak, aby był oszczędny. Gdy samochód zatrzyma się na sygnał, silnik automatycznie wyłączy się i uruchomi ponownie, gdy samochód wrzuci bieg.

2. Te samochody mają tę zaletę, że są napędzane silnikiem benzynowym i silnikiem elektrycznym, który dba o przyspieszenie.

3. Akumulatory silnika elektrycznego ładują się automatycznie, wykorzystując energię kinetyczną wytwarzaną podczas hamowania.

4. Hybrydowe silniki samochodowe generują mniej emisji, zapewniają lepsze przebiegi, mniej pracy na biegu jałowym i są oszczędne.

5. Aerodynamiczna konstrukcja zmniejsza opór, a opony są wykonane ze specjalnej gumy, która zmniejsza tarcie.

6. Akumulator ma dużą pojemność i jest wykonany z niklowo-metalowo-wodorkowego. Akumulator może zasilać hybrydę, gdy jest to wymagane.

7. Technologia układu napędowego umożliwia korzystanie z dwóch źródeł zasilania i zwiększa wydajność paliwową.

8. Istnieje wiele możliwości wyboru. Możesz mieć hybrydę od Hondy, Forda, Toyoty, GMC i Chevroleta.

9. Jeśli wybrany przez Ciebie transport jest hybrydą, rząd USA pochwali Twój wybór, przyznając znaczne ulgi podatkowe.

10. Korzystanie z hybrydy oznacza, że aktywnie dbasz o czystość powietrza i jesteś zatroskanym obywatelem, który chce oszczędzać cenne paliwo.

Zmaksymalizuj wykorzystanie poprzez „pulsowanie i poślizg”. Oznacza to znalezienie idealnego punktu, w którym energia elektryczna i gazowa są w równym stopniu wykorzystywane. Generalnie ten ideał mieści się w granicach 30-40 mil na godzinę. Stabilizacji energii uczy się poprzez praktykę, której tak naprawdę nie można nauczyć. Innym ważnym aspektem jest to, że zyskasz, jeśli nie będziesz się śpieszyć i jeździć z zalecaną prędkością. Jeśli ślizgasz się, zamiast przyspieszać, możesz zaoszczędzić.. Na koniec sprawdź i utrzymuj ciśnienie w oponach. Pomoże to wydłużyć żywotność opon i zaoszczędzić paliwo. Badania obniżonego ciśnienia w oponach wskazują na zmniejszenie przebiegu na gazie nawet o 10%.

Zanim powiesz „tak” kupowaniu samochodu hybrydowego, musisz przeprowadzić dogłębne badania hybryd, plusy i minusy. Porozmawiaj z producentami i właścicielami. Przetestuj różne marki i sprawdź, który z nich będzie pasował do Twojego stylu życia. Niektóre hybrydy są idealne do jazdy po mieście, podczas gdy inne są bardziej wydajne na otwartych drogach.

Nawet jeśli cena zakupu jest wysoka, zaoszczędzone paliwo wraz z zachętami, takimi jak ulgi podatkowe, sprawia, że hybryda jest dobrym i rozsądnym wyborem.